Nazywam się Monika Piotrowska. W moim gabinecie prowadzę spotkania indywidualne z uczniami 7 i 8 klasy szkoły podstawowej, uczniami szkół ponadpodstawowych oraz osobami dorosłymi. Jestem również pomysłodawczynią oraz organizatorką Warsztatów pt.
„U progu wyboru”. Odsyłam do mojego profilu:
www.facebook.com/karierapodlupa.doradcacoach
Zgodnie z zdobytym wykształceniem na kierunku pedagogika z doradztwem zawodowym i przedsiębiorczością w 2008 roku rozpoczęłam pracę z osobami bezrobotnymi jako doradca zawodowy.
Przez ostatnie 16 lat systematycznie podnoszę kwalifikacje. W ramach projektów finansowanych przez zewnętrzne instytucje podejmowałam się pracy z młodzieżą oraz młodymi przyszłymi przedsiębiorcami. Jestem certyfikowanym trenerem oraz coachem.
W celu uzyskania efektywnej indywidualnej porady zawodowej wykonuję profesjonalny test na skłonności zawodowe. Jeśli klient ma możliwość wykonania testu zdalnie otrzymuje ode mnie instruktaż jak należy rozwiązać test. Przyspiesza to proces doradczy i obniża koszty, wynikające z ilości spotkań. Każda sesja trwa 60 minut. Pierwsze spotkania służą interpretacji wyników testów oraz sformułowaniu głównego problemu edukacyjno-zawodowego klienta. Pracuję na autorskich materiałach. Zgodnie z kodeksem coacha podążam za klientem, nigdy nie sugeruję, ani nie narzucam rozwiązań klientowi. O zakończeniu procesu doradczego zawsze decyduje klient.
Spotkania ze mną stwarzają przestrzeń do lepszego poznania siebie, usystematyzowania wiedzy na temat swoich uzdolnień, zainteresowań, wartości oraz umiejętności co finalnie prowadzi do wyboru szkoły/zawodu/ścieżki przekwalifikowania.
Pierwsze spotkanie
Obejmuje przeprowadzenie wywiadu z uczestnikiem procesu oraz rodzicem/opiekunem o ile sytuacja tego wymaga. Osoba badana rozwiązuje test na predyspozycje zawodowe oraz dostaje instruktaż do wykonania testu w domu.
Kolejne spotkania
Przeznaczone są na omówienie wyników testu. Korzystam z narzędzi, które aktywizują klienta i sprawiają, że wnioski pochodzą od niego samego i tym samym nie są moją „suchą” interpretacją wypełnionego testu. Korzystając z technik coachingowych klient odnajduje najlepsze rozwiązania. Poznaje swoje mocne strony, obszary, które warto rozwijać i nazywa działania oraz cele, dopasowane do jego potrzeb i predyspozycji. Po otrzymaniu od klienta deklaracji o zakończeniu procesu doradczego, sporządzam pisemne podsumowanie, które otrzymuje uczeń oraz jego rodzic/opiekun.
Trudny czas ważnych decyzji
Doradca zawodowy pracując z nastolatkiem musi zwrócić uwagę na to, że jest on w szczególnym okresie swojego życia. W siódmej, ósmej klasie pojawiają się problemy typowe dla czasu dorastania. W związku z tym młodym ludziom towarzyszy poczucie zagubienia i niezrozumienia, szukając własnej drogi często bywają krytyczni w stosunku do rodziców, co nie ułatwia im trudnego procesu podejmowania decyzji.
Nie rozumieją swoich emocji, towarzyszy im niepewność siebie, przeżywają trudności w rozpoznawaniu swoich potrzeb. Nastolatki mierzą się również z oczekiwaniami nauczycieli, rodziców, rówieśników. Odwiedź naszych partnerów – liderów modnego obuwia!
Rodzice również są często zagubieni i bezsilni w sytuacji, w której znalazło się ich dziecko. Zwłaszcza kiedy samo nie wykazuje chęci i zainteresowania swoim dalszym rozwojem. Rolą doradcy zawodowego jest pobudzanie do działania, inspirowanie, motywowanie, wyjaśnianie wartości nauki, jak i pracy oraz mówienie o tym, jak ważne dla komfortu psychicznego i prawidłowego funkcjonowania emocjonalno-społecznego jest to, aby zawód był pasją.
Twój życiorys jest najlepszą wersją Ciebie
We współczesnym świecie, gdzie niezwykle ważne są autoprezentacja i osobista marka, o otrzymaniu atrakcyjnej propozycji zatrudnienia decyduje także mnóstwo innych czynników. Jednym z nich jest profesjonalnie przygotowane CV. Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji, przygotuję dokumenty do celów rekrutacji. W tym celu możliwy jest kontakt telefoniczny oraz mailowy bez konieczności osobistego spotkania.